С два гола на Горка Гурусета в рамките на пет

...

Атлетик Билбао временно се настани в топ 4 след успех над Алавес

С два гола на Горка Гурусета в границите на пет минути през първото полувреме Атлетик Билбао победи с 2:0 гостуващия Алавес в баското дерби от 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гурусета се разписа в 32-ата и 37-ата минута, а триумфът разреши на " лъвовете " да изпреварят краткотрайно отбора на Атлетико Мадрид на четвъртото място, което обезпечава непосредствено класиране в Шампионската лига през идващия сезон.

Мачът на " Естадио Сан Мамес " обаче можеше да се развие и по корено друг метод за състава на Ернесто Валверде, защото техният противник получи право да извърши дузпа малко след половин час игра, само че ударът на Луис Риоха бе отразен от вратаря Унай Симон, а секунди по-късно падна и първото попадение на Гурусета.

По този метод Атлетик Билбао събра 56 точки в подреждането, с цел да се изкачи до топ 4, до момента в който Алавес е на 13-ото място с 32 пункта.