С два гола на Горка Гурусета в рамките на пет

...

Атлетик взе важна победа по пътя към Шампионската лига

С два гола на Горка Гурусета в границите на пет минути Атлетик Билбао завоюва баското дерби против Алавес в 29-я кръг на Ла Лига. Мачът на Катедралата приключи 2:0.

Гурусета бе прецизен в 32-рата и 37-мата минута. Успехът разреши на Атлетик да изпревари отбора на на четвъртото място, което обезпечава непосредствено класиране в Шампионската лига.

Мачът можеше обаче да се развие и по напълно друг метод, защото минута преди да бъде открит резултатът, гостите от Алавес имаха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Луис Риоха, само че ударът му бе париран от вратаря Унай Симон. От последвалата контраофанзива падна и първият гол на Гурусета.

В класирането Атлетик Билбао събра 56 точки, с една повече от Атлетико Мадрид. Алавес е на 13-о място с 32 точки. По-късно през днешния ден Атлетико приема третия Барселона.
Източник: flashnews.bg