С два гола на Бернардо Силва Манчестър Сити победи Нюкасъл

...

Манчестър Сити отстрани Нюкасъл от Купата на Англия с голове на Бернардо Силва

С два гола на Бернардо Силва Манчестър Сити победи Нюкасъл с 2:0 и се класира за полуфиналите в шампионата за Купата на Англия по футбол.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола владееха самодейността през целия мач и справедливо не престават борбата за трофея.

Бернардо Силва откри резултата в 13-ата минута след рикошет в крайници на Джамал Лоселс.

Сити удвои преднината си след половин час игра, когато още веднъж португалецът се разписа и още веднъж след рикошет, този път в главата на Свет Ботман.

След почивката " жителите " продължиха да диктуват събитията на терена, като Доку имаше опция да вкара трети гол, само че вратарят на гостите Дубравка избави.

По-рано през днешния ден Ковънтри в профил Уулвърхямптън, а на следващия ден са другите два четвъртфинала Манчестър Юнайтед - Ливърпул и Челси - Лестър.