С два гола на Антоан Бароан – в последната минута

...

Ботев Пд би 2:0 водача ЦСКА1948

С два гола на Антоан Бароан – в последната минута на първото полувреме и в третата на второто Ботев Пловдив нокаутира краткотрайния лидер в класирането ЦСКА 1948 с 2:0 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига.

Бароан разпечата в Коматево мрежата на гостите от дузпа и ги довърши откакто Ману му подаде на празна врата в 45-а.

В 21-а минута след безредие при ъглов удар, Херман стреля, а Антоан Бароан получи късмет да вкара от чиста позиция, само че Даниел Наумов по знамение избави.

В 26-а след отклонена топка от ъглов удар, Ангел Бастунов се оказафронтално против вратата на домакините, само че стреля над гредата.

Минута преди края на частта Брахими бе фаулиран в пеналта след разиграване с Бароан и Драгомир Драганов отсъди дузпа. Зад топката застана Антоан Бароан, който не елементарни на Наумов за 1:0.

В 48-а след брилянтен извеждащ пас към Елвис Ману, стрелецът излезе самичък против Наумов и избра неегоистичното решение, с цел да пусне топката към Бароан, който на празна врата не сбърка за 2:0.

Гостите последователно натиснаха и стигнаха до късмет в 59-а минута.

След ъглов удар Хелинтон и Перейра стреляха тъкмо, само че Хидайет Ханкич се показа на равнище.

Две минути по-късно Бароан лиши топката от Даскалов, само че Даниел Наумов съумя да съкрати ъгъла и да избие кълбото.

С шансове се регистрираха по-късно и Джонатан Перейра и Елвис Ману, а темпото на мача се подвигнаха неимоверно.

В 66-а гостите отново се разминаха на косъм с гола. След остро центриране на Перейра, Чочев стреля с глава, само че Ханкич избави.

Това е втора победа за Ботев Пд в дететте кръга от началото на сезона.
Източник: plovdiv-online.com