С драматично 3:2 в своя полза започна втория дял от

...

Драма и обрат белязаха 11-тата победа на Хебър

С трагично 3:2 в своя изгода стартира втория дял от шампионата в Суперлигата отборът на ВК Хебър.

В среща от 12-тия кръг " тигрите " гостуваха на Монтана и макар, че изоставаха с 0:2 гейма съумяха да сътворят цялостен поврат за втора петгеймова победа и общо 4-та в границите на една седмица.

Срещата се игра в зала „ Младост “ в северозападния град и предложи страхотна борба.

Мачът стартира равностойно. В края на първата част при сервис на Стефан Чавдров Монтана затрудни посрещането на нашите, които сгрешиха при организирането на офанзивата и домакините дръпнаха с две точки - 20:18.

Малко по-късно играчите на Дани Пеев направиха сполучлива обсада за 23:20. Хебър се приближи единствено на точка при 24:23, само че домакините задържаха преднината и поведоха.

Втората част предложи доста обрати и страсти на феновете.

" Тигрите " дръпнаха с 8:2 откакто Александър Ляфтов и Стойко Ненчев затрудниха посрещането на Монтана.

Домакините обаче не се предадоха и стигнаха до тъждество при 12-а точка.

Хебър още веднъж поведе с две, само че домакините направиха 15:15.

Влезлият като запаса Борис Наков направи добра серия от начален удар, при която Монтана поведе с 20:16.

Хебър се приближи на точка (21:20), само че две следващи блокади на домакините се оказаха решаващи - 2:0.

Изправени до стената пазарджиклии стартира по-добре в третата част и взеха преднина от 8:4.

Хебърци водеха съвсем през целия гейм.

Северняците и този път не се дадоха и изравниха при 19:19. Играта стартира точка за точка, а в края играчите от Пазарджик бяха по-стабилни и понижиха.

И четвъртият гейм бе оспорван и изпълнен с обрати.

Хебър вземаше задатък при 6:3, а по-късно с 12:8, само че домакините ги настигаха.

В средата на гейма Монтана се откъсна с 18:15, когато на начален удар беше Виталий Бондар.

Последва ново тъждество при 20-а точка след два аса на Стойко Ненчев, който направи страхотна серия от начален удар.

Хебър наложи своя римът и прати мача в тайбрек.

В него играта бе равностойна. Битката бе извънредно оспорвана. Хебър дръпна с 11:9 след офанзива в навън на Монтана.

Ас на Ляфтов за 13:10 дефинитивно наклони везните в интерес на нашите, които записаха 11-тата си победа.

Брадли Гънтър бе най-резултатен с 23 точки (1 ас, 1 блокада), Стойко Ненчев (4 аса) и Александър Ляфтов (4 аса, 2 блокади) прибавиха по 16 за триумфа,.

За Монтана Виталий Бондар приключи с 20 точки (3 блокади), Златко Кьосев има 18 (4 аса).
Източник: marica.bg