Депутати пред бой в пленарната зала
С декларация на ГЕРБ във връзка със снощната акция на Министерство на вътрешните работи и задържането на водача на партията и някогашен министър председател Бойко Борисов стартира съвещанието на Народното събрание. ВИЖ ВИДЕ0 ТУК!
След това думата взе Андрей Гюров от "Продължаваме смяната ". Той стартира декларацията на своята партия с думите, че няма никой над закона, само че след първото му изречение беше преустановяван от скандиране "Оставка " и тракане по банките от депутатите на ГЕРБ-СДС.
Това даде звук на високото напрежение. Най-нажежено стана в залата, когато Георги Свиленски излезе на трибуната. От ГЕРБ припознаха обедни думи от негова страна по адрес на Костадин Ангелов.
Народните представители от ГЕРБ-СДС излязоха към депутата от Българска социалистическа партия на трибуната. Председателят на Народното събрание Никола Минчев напусна президиума и слезе при говорещия Георги Свиленски в опит да потуши напрежението.
"Вие нямаше ли 9 ч. да сте пред Министерски съвет да ги викате тези неща ", сподели Никола Минчев на скандиращите депутати, по-късно разгласи отмора.
Източник: 18min.bg
КОМЕНТАРИ




