С 50 повече са внесените искания в Окръжен съд -

...
С 50 повече са внесените искания в Окръжен съд -
Коментари Харесай

С 50 повече искания за СРС внесени в хасковския съд през м.г...

С 50 повече са импортираните претенции в Окръжен съд -  Хасково за потребление на специфични разследващи средства (СРС) през м.г. спрямо миналата 2024-а, стана ясно от Годишния отчет.

Отчетът бе показан през вчерашния ден от ръководителя на съда Милена Петева.

202 са настояванията за потребление на СРС, постъпили през 2025 година към Окръжен съд – Хасково. Разрешенията за потребление са 184, измежду които 64 продължения и 17 частични отхвърли. Пълните отводи са 18.

За съпоставяне - през 2024 година са постъпили 152 претенции за специфични разследващи средства, а през 2023-а същите са 106. 



2706 са делата за разглеждане през регистрираната година. Постъпилите са 2370, а свършените 2318. Несвършените каузи в края на отченения интервала са 388. Делата за разглеждане са повече спрямо предходните 3 година

3 пъти е намалял броят на делата за ликвидиране през м.г. спрямо миналата. През 2024 година те били 12, до момента в който през миналата  са 4. Една доживотна присъда е произнесена през 2025-а. Тя е за поръчково ликвидиране и към този момент е влезнала в действие. 

Най-много от наказателните процеси са за закононарушения срещу стопанството. Те са 46, от тях 19 са за контрабанда на опиати, а 17 за нерегламентиран трафик на артикули през границата. Делата за рушвет са 5.

Броят на обвинителните актове понижава за сметка на импортираните съглашения. Разгледани са и 2 въззивни каузи за изборни закононарушения.



Върнатите обвинителни актове са 9, което е 18.37% от импортираните отпрокуратурата. 

През 2025 година Окръжен съд - Хасково работил в изискванията на кадрова необозпеченост, откакто по разнообразни аргументи 3-ма съдии не траяли да правораздават. Действителната натовареност на магистратите е 18.81 каузи за разглеждане при междинна за страната 14.61 за година.

Сред гостите на общото заседание на съдиите от Окръжен съд – Хасково бяха ръководителят на Апелативен съд - Пловдив Миглена Тянкова, административният началник на Хасковския административен съд Василка Желева и изпълняващият функционалностите областен прокурор на Хасково Иван Стоянов.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР