Руснакът Даниил Медведев се класира за полуфиналите на турнира по

...

Медведев без проблеми стигна до полуфиналите

Руснакът Даниил Медведев се класира за полуфиналите на шампионата по тенис в София. Поставеният под номер 3 Медведев пласира 9 аса и разгроми Мартин Клижан (Словакия) с 6:4, 6:1 за 69 минути. 22-годишният московчанин направи пробив още в третия гейм по пътя си към триумфа в първия сет. В началото на втората част Клижан беше продънен и в изблик на нерви счупи ракетата си, за което получи предизвестие от съдията. Това несъмнено попречи на концентрацията му и той загуби четири следващи гейма. Така Медведев без проблеми завоюва втория сет с 6:1 и затвори дуела при първия си мачбол. На полуфиналите на следващия ден Медведев ще играе против спечелилия от мача сред номер 2 Стефанос Циципас (Гърция) и номер 7 Гаел Монфис (Франция), който стартира по-късно в " Арена Армеец ".