Руското министерство на отбраната заяви, че МиГ-31 ще остане на

...
Руското министерство на отбраната заяви, че МиГ-31 ще остане на
Коментари Харесай

The National Interest: Руският МиГ-31И вече носи хиперзвукови ракети

Руското министерство на защитата съобщи, че МиГ-31 ще остане на въоръжение до 2030 година или по-късно и като се има поради, че към този момент е в положение да носи хиперзвукови оръжия, съвсем несъмнено е, че бързият военен аероплан ще лети още доста години напред, написа. 

Описван като „ най-бързият действен военен аероплан в света “, Mikoyan MiG-31 (наименованието на НАТО Foxhound) е в употреба повече от четири десетилетия, а последният вид – MiG-31I – е осъвременен и е получил система за зареждане с гориво във въздуха за увеличение на бойния радиус. Той също по този начин ще бъде въоръжен с хиперзвукова ракета " Кинжал ".

Във вторник съветският флот и съветските въздушно-космически сили оповестиха, че МиГ-31И, въоръжени с ракетите, ще вземат участие в взаимни учения в източното Средиземноморие.

„ В ученията вземат участие над 1000 души персонален състав, 10 кораба и спомагателни кораба, 24 самолета, в това число изтребители МиГ-31И на съветските въздушно-космически сили, носещи хиперзвукови ракети „ Кинжал “, и екипаж на бреговата ракетна система за защита „ Бастион “, оповестиха от съветското министерство на защитата.

 

Както беше обявено по-рано от Алекс Холингс за The National Interest, съветският президент Владимир Путин обществено показа на света Kh-47M2 Kinzhal (Кинжал) на 1 март 2018 година, наричайки го първото в света маневрено хиперзвуково оръжие. Руският водач съобщи тогава, че е невероятно ракетата да бъде свалена, само че въпреки всичко бяха повдигнати въпроси по отношение на нейната успеваемост.

Ученията, които започнаха в неделя и бяха ръководени от адмирал Александър Моисеев, бяха извършени „ при съблюдаване на интернационалното право и споразуменията с непознати страни за попречване на произшествия в морето отвън териториалните води и въздушното пространство над тях “, се споделя в отчета.

Moscow Times също заяви, че корабите на съветския флот са направили тестови стрелби на хиперзвуковата ракета Циркон (Циркон) и крилатата ракета Калибър, до момента в който крилата ракета Оникс е била изстреляна от „ избрана зона на брега на Средиземно море “. Въпреки че Кремъл не е показал къде е осъществено изстрелването или от кое място е основан самолетът – евентуално е от военноморските уреди на Русия в Тартус, Сирия.



Въпреки че МиГ-31 направи първия си полет преди близо 50 години и за първи път влезе в употреба през 1982 година, той непрестанно се модернизира. Произведени са обаче общо 519 машини, като множеството остават в употреба с съветските въздушно-космически сили.

През руската ера нито един не е бил изнасян, само че се оповестява, че към 30 са били наследени от Военновъздушни сили на Казахстан след разпадането на Съветския съюз.

През 2007 година, съветският съдружник Сирия се опита да закупи модел за експорт – МиГ-31Е. Липсата на средства и натискът от Израел провалиха продажбата. Въпреки че турските медии оповестиха, че шест самолета са били трансферирани, Русия отхвърли МиГ-31 да са били продадени на Сирия. По-вероятно е Русия да ръководи неразкрит брой прехващачи от базата си в близкоизточната страна.



Руското министерство на защитата съобщи, че МиГ-31 ще остане на въоръжение до 2030 година или по-късно и като се има поради, че към този момент е в положение да носи хиперзвукови оръжия, съвсем несъмнено е, че бързата бойна птица ще лети още доста години напред.

Авторски опит и експертиза: Питър Сучу

 Питър Сучиу е публицист от Мичиган. Той е сътрудничил на повече от четири дузини списания, вестници и уеб страници с над 3200 оповестени публикации в продължение на двадесетгодишна кариера в публицистиката. Той постоянно написа за военна техника, история на огнестрелните оръжия, киберсигурност, политика и интернационалните връзки. Питър също е помощник на Forbes и Clearance Jobs.
Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР