Руският външен министър Сергей Лавров обвини страните от Запада в

...
Руският външен министър Сергей Лавров обвини страните от Запада в
Коментари Харесай

Русия обвини Запада в опит да блокира мирните преговори за Украйна

Руският външен министър Сергей Лавров упрекна страните от Запада в опит да " блокират " мирните договаряния за преустановяване на украинския спор , оповестява " Москоу таймс ".

Той направи изявлението си, откакто вълната от дипломатическа интензивност като че ли е спряла.

Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп поддържа двустранна среща сред украинския и съветския водач, само че двете страни се упрекват взаимно в отвращение договарянията да се проведат.

" Те просто търсят предлог, с цел да блокират договарянията ", уточни Лавров в изявление за държавната телевизия " Россия ".
 Рюте: Гаранциите за сигурност за Украйна ще се състоят от две равнища
Рюте: Гаранциите за сигурност за Украйна ще се състоят от две равнища

В момента главните тематики, които се разискват, са финансирането на украинските въоръжени сили

Той разкритикува украинския президент Володимир Зеленски за " настойчиво гледище, слагане на условия, условие за незабавна среща непременно " с съветския му сътрудник Владимир Путин.

Освен това Лавров упрекна украинските управляващи в " опити да нарушат процеса, който беше и който даде доста положителни резултати ".

" Надяваме се, че тези опити ще бъдат осуетени ", добави той.

В петък Лавров съобщи, че сред Зеленски и съветския му сътрудник Владимир Путин.

По-рано тази седмица украинския президент на собствен ред съобщи, че Русия " се пробва да се измъкне от провеждането на среща ".

Зеленски е алармирал за подготвеност да се срещне с Путин, само че единствено откакто съдружниците му се спогодят за с цел да се възпрат бъдещи съветски офанзиви, откакто боевете спрат.

Москва акцентира, че не може да има полемика за такива гаранции без това и съобщи, че всяко наличие на европейски войски в Украйна би било " безусловно недопустимо ".
 ISW: Путин не желае среща със Зеленски
ISW: Путин не желае среща със Зеленски

Русия упреква Украйна, че няма законно правителство
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР