Руският президент Владимир Путин заяви, че Русия е готова да

...
Руският президент Владимир Путин заяви, че Русия е готова да
Коментари Харесай

Путин е готов за пълно възстановяване на отношенията с Украйна

Руският президент Владимир Путин съобщи, че Русия е подготвена да възвърне напълно връзките си с Киев, откакто президентските избори в Украйна доведоха до вдишване на властта от политическия дилетант Владимир Зеленски.
" Ние желаеме и сме подготвени да възстановим изцяло връзките с Украйна. Но не можем да го създадем едностранно ", сподели той пред публицисти след срещата си с Ким Чен Ун във Владивосток, съобщи БГНЕС.
Той сподели, че изборния уикенд, в които Владимир Зеленски победи досегашния президент Петро Порошенко със 73% от гласовете, демонстрира " цялостния неуспех " на политиката на Порошенко. " Новото управление на Украйна не може да не успее да проумее това ", сподели президентът.
Порошенко пое твърда линия във връзка с Русия по време на мандата му, който бе белязан от битката против подкрепените от Москва бунтовници в източните сепаратистки райони. По време на ожесточената акция той поредно се представяше като единствения претендент, който може да се опълчи на Путин.
Коментарите на съветския президент идват ден откакто той подписа декрет, улесняващ хората, живеещи в сепаратистките територии на Украйна, да получат съветски паспорти. Този ход бе наказан от Киев и Запада, както и от Европейски Съюз.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР