Руският президент Владимир Путин иска да проведе парад на 9

...
Руският президент Владимир Путин иска да проведе парад на 9
Коментари Харесай

The Times: Парадът на Путин е само демонстрация, че Кремъл все още е силен

Руският президент Владимир Путин желае да организира церемониал на 9 май в Москва, с цел да потвърди, че " Кремъл е към момента мощен “. Това събитие обаче може да се преглежда и като проява на отмалялост от войната, написа Роджър Бойс, колумнистът на английския вестник Times.

Този петък съдружниците на Путин ще се съберат на Червения площад, внимателно поглеждайки към небето - в очакване на украински дрон, който може да пробие системата за противовъздушна защита на Москва. След три години война съветската войска е безкръвна, а парадът се трансформира не толкоз в празник, колкото в символ на " силата на Кремъл “.

Значението на събитието не се крие в парада, а в намека за заплаха. Един от гостите, Николас Мадуро, към този момент е имал опит с офанзива с дрон през 2018 година Междувременно анализатори ще оценят модернизацията на Т-72, ​​ " Искандеров-М “ и мобилните междуконтинентални ракети – нуклеарна Русия ще показва готовността си за война с НАТО.

Анализаторът на Times предизвестява:

" Русия може да е изтощена от войната, само че остава подготвена за война. “

Глобални промени

Въпреки упованията за възможна смяна в позицията на Вашингтон във връзка с Украйна, американската администрация укрепва защитата си, подготвяйки се за спор с Китай. Това подкопава упоритостите на Путин като съдружник на Си Дзинпин, макар че китайската почетна армия в Москва е показателна за продължаваща военна съгласуваност.

Европа, от своя страна, активизира запаси: след нахлуването в Украйна, военните разноски на Германия се усилиха с съвсем 30%, като даже надминаха тези на Англия. Това е резултатът, обещан от канцлера Шолц, а неговият правоприемник Фридрих Мерц към този момент е почнал нова конкуренция във въоръжаването:

" Маслиненият цвят се трансформира в новото зелено “, отбелязва немски вложител, поискал анонимност.

Редица европейските водачи виждат в това освен икономическа опция, само че и стратегическа нужда. Неназован френски чиновник декларира:

" Не можем да позволим на други играчи да вземат решение проблемите на нашата отбрана от разстояние. “

Индустрия и стратегия- напредва ли Западът във въоръжаването си?

Компании като Rheinmetall усилват производството на муниции в опит да се отърват от зависимостта на Китай от веригите за доставки. НАТО се готви за срещата на върха, където членовете ще оценят: превъоръжава ли се Европа задоволително бързо, с цел да може независимо да се устои възможна офанзива от страна на Русия?

Стратегията на Тръмп е радикално друга от тази на Рейгън. Съединени американски щати не са подготвени за пълноценна военна стопанска система: до момента в който Украйна употребява до 15 000 снаряда дневно, производството на Съединени американски щати обезпечава единствено 40 000 на месец.

" Би ли било преференциално за Съединените щати да се разширят до пълноценна военна стопанска система? Вероятно не “, написа наблюдаващият.

По-реалистична цел е да се отслаби съюзът на Русия с Китай. В случай на капитулация на Украйна, Москва би могла да се дистанцира от Пекин.

Парадът в Москва е по едно и също време проява на мускули, целяща разпръскване. Реална опасност за Съединени американски щати може да пристигна от морето, по-специално от Китай, чиято корабостроителна промишленост е 200 пъти по-голяма от американската.

Но най-лошото е неконтролираното разширение на конфликтните зони: от Израел до Иран, от Индия до Пакистан. Историята на 20-ти век предизвестява, че превъоръжаването може да не е избавление, а предвестител на злополука.

Парадът в Москва на 9 май

Кремъл разгласи, че парада на Путин в Москва ще посетят представители на 29 страни. По-специално, там ще участват представители на Китай, Египет, Казахстан, Азербайджан, Беларус и други страни.

Прави усещане, че Путин едностранно разгласи тридневно помирение от 00:00 часа на 8 май до 00:00 часа на 11 май. Украйна обаче не се съгласи с това предложение.

Според WP на 9 май Силите за защита на Украйна могат да нападат съветски райони, само че не и самата Москва. Отбелязва се, че възможностите за триумф на военна интервенция против Москва няма да са високи, като се има поради, че Русия употребява средства за Противовъздушна отбрана, с цел да отбрани столицата си.

Още вести от Украйна

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР