Руският първенец Зенит постигна първа победа в новото издание на

...

Зенит разнебити Малмьо и взе първи успех

Руският отличник Зенит реализира първа победа в новото издание на Шампионската лига, откакто се разправи с Малмьо като хазаин - 4:0. Другите два отбора в тази група “Н” са Ювентус и Челси.

И двата отбора бяха изгубили откриващите си дуели от любимците, което още повече усили залогът. Футболистите от Санкт Петербург обаче демонстрираха по-голяма класа и стигнаха до триумфа след голове на Клаудиньо (9'), Далер Кузяев (49'), Алексей Сутормин (80') и Вендел (90'). От 53-ата минута шведите бяха в понижен състав след червен картон на Анел Ахмедходжич, което улесни питерци.

Треньорът на Зенит Сергей Семак заложи на Артьом Дзюба, Клаудиньо и Малком в офанзива, а Сердар Азмун остана на пейката за началото. Колегата му Йон Дал Томасон избра общоприетото за тима 4-4-2.

Основно при 0:1 скандинавците имаха своите шансове, само че не съумяха да вкарат. След втория гол и последвалото скоро по-късно изпъждане на техен футболист те рухнаха.

Дзюба пропусна да изведе домакините напред още в 3-ата минута, само че шест по-късно бразилският му сътборник Клаудиньо беше прецизен за 1:0.

Последваха шансове за Малмьо, които се откриха пред Антонио-Мирко Чолак, капитана Андерс Кристиансен и Ердал Ракип. Точно преди паузата Малком изпусна късмет за руснаците.

Само четири минути след началото на втората част Кузяев беше прецизен с глава за 2:0. Четири минути по-късно той принуди бранителя Ахмедходжич да играе с ръка като финален в отбрана и след консултация с ВАР арбитърът изгони босненеца.

После за Зенит стана още по-лесно и в 80-ата Алексей Сутормин направи 3:0 с отдалечен удар, а в добавеното време Вендел довърши противника с четвърто попадение след добавка.

В идващия кръг на 20 октомври Зенит отново ще е хазаин - на Юве, а Малмьо ще гостува в Лондон.