Руският журналист и остър критик на Путин Аркадий Бабченко бе

...
Руският журналист и остър критик на Путин Аркадий Бабченко бе
Коментари Харесай

Журналистът и критик на Путин Аркадий Бабченко е застрелян в Киев

Руският публицист и изострен критик на Путин Аркадий Бабченко бе погубен пред жилището си в Киев в сряда, оповестява “Гардиън “. Убийството е поръчково, а украинските управляващи проверяват връзка с неговите репортажи и гражданските му позиции.

Бабченко, който е дълготраен съветски боен сътрудник, служил два пъти и като боец в Чечня, е бил убит три пъти в гърба при излизане на от жилището си, с цел да си купи самун. Той е бил открит окървавен от брачната половинка си и е умрял в колата за спешна помощ на път за болничното заведение.

В сряда полицията популяризира рисунка на мъж с бейзболна шапка, който е обвинен за убийството.

Бабченко беше мощно сериозен към съветското държавно управление през последните години. Той подлага на критика президента Владимир Путин за анексирането на Крим и поддръжката за сепаратистите в Югоизточна Украйна. Журналистът напусна Русия през февруари 2017 година, тъй като не се усещаше сигурен да живее в страната.

Украинският народен представител Антон Герашченко, който служи като консултант на вътрешния министър, съобщи, че проверяващите би трябвало да схванат какво са правили съветските шпионски служби в страната по убийството на Бабченко.

“Украйна се трансформира в най-опасната страна а за репортерите. Украинското държавно управление не може да подсигурява съществени свободи “, отговори съветският народен представител Евгени Ревенко.

През 2016 година проверяващият публицист Павел Шеремет бе погубен с кола-бомба, паркирана пред жилището му в Киев.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР