Руският гранд ЦСКА (Москва) постигна впечатляваща победа в IV кръг

...

ЦСКА превзе Истанбул

Руският гранд ЦСКА (Москва) реализира впечатляваща победа в IV кръг на Евролигата, откакто е наложи при визитата си на Анадолу Ефес (Истанбул) с безапелационното 98:80 (27:26; 27:17; 19:17; 25:20).

Уил Клейбърн означи 20 точки за „ армейците “, Нандо Де Коло записа 18 точки и 5 асистенции, а Серхио Родригес и Отело Хънтър завършиха надлежно с по 14 и 13 точки.

Крунослав Симов вкара 23 точки за домакините от Истанбул, а Джош Адамс и Браянт Дънстън приключиха надлежно с по 17 и 14 точки.

След равностойна първа четвърт, която завърши единствено с точка преднина в интерес на ЦСКА, баскетболистите на съветския гранд се развихриха през вторите 10 минути и стигнаха до двуцифрен задатък в края на първото полувреме – 54:43.

След почивката московчани направляваха събитията на терена и не разрешиха на противника да потърси поврат, което им подсигури и крайния триумф – 98:80.

След този триумф ЦСКА (Москва) заема 4-а позиция във краткотрайното класиране с баланс от 3 победи и 1 загуба, а Анадолу Ефес е на последното 16-о място с 4 загуби и нито един триумф.

СТАТИСТИКА ОТ АНАДОЛУ ЕФЕС – ЦСКА (МОСКВА)