Руски газ продължава да се внася у нас чрез суапови

...
Руски газ продължава да се внася у нас чрез суапови
Коментари Харесай

Румен Радев пред Икономист: У нас влиза руски газ

Руски газ продължава да се внася у нас посредством суапови покупко-продажби и медиатори. Това съобщи президентът Румен Радев в отговор на въпроси и след речта си през форума на сп. " Икономист ", който се организира в София.

" Моето мнение е, че съветският газ продължава да се внася у нас посредством суапови покупко-продажби или медиатори ", бяха точните думи на Радев, като преди този момент той изясни, че България е намерила отчасти решение на въпроса с вноса на газ от Азербайджан и България не е внасяла полутечен природен газ.

Иначе високите цени на силата са свързани с отхвърли на Европа от съветски газ. Президентът акцентира, че природният газ не тече от Запад на Изток, а газът идва от Русия.

Речта си Румен Радев посвети на провокациите пред Европа и потребността от промени в Общността. Президентът разяснява изоставането на Европа в доста аспекти, в това число сигурността и нововъведенията, наблягайки, че решенията на този стадий обрисуват една Европа на две скорости и слагат в неравностойно състояние някои страни.

За сигурността на Европа, не можем да мисли и да я създадем " боси и голи ". Нужно е да имаме стратегическа визия и запаси за това. Иновациите в Европа изостават, за какво позволихме енергийните цени да са доста по-високи.

Конкретно " Европа на две скорости " би бил резултат, в случай че се наложи условието на Европейска комисия за увеличение на разноските за защита до 5% от Брутният вътрешен продукт, което би било предизвикателство за доста страни, освен за България.

Според президента по този метод ще се задълбочи икономическата бездна сред " дребни " и " огромни ", по тази причина и предложи разноските за защита да се разпределят според от опциите на всяка от страните членки.

Радев счита, че Европейски Съюз може да си разреши по-високи разноски за защита, само че при изискване, че закупуването на техника бъде обвързано в съдействие сред огромните и дребните страни.

На въпрос вижда ли в границите на тази година завършек на войната в Украйна, Румен Радев повтори тезата си за потребността от дипломатически старания и разкритикува още веднъж държанието на " някои страни ", които са внушавали " утопистка религия в бъдещето и опциите " на Украйна. Според него точно Москва е тази, която търси и поддържа старания за договаряния, а Украйна е страната, която ги отхвърля, а като образец Радев уточни декрета на президента Зеленски за възбрана на договаряния с Русия. Радев също по този начин съобщи и че това е указ на власт, която е нелегитимна, така като удължава своя мандат с непровеждането на избори.

Според Радев, това държавно управление (в Киев, бел.ред.) прави самоубийство, а интернационалните организации би трябвало да оказват помощ на властта в Киев да вземе верните решения. Трябва, по думите на Радев, да се даде опция на Украйна да взема решение своето бъдеще.

Румен Радев съобщи и че, с цел да завърши, първо тази война би трябвало да бъде разбрана - а това е война, която се води за " всеки инч и всеки сантиметър земя ". Тази война не се води за ракетите, снарядите, дроновете, и не по въздух, а за територия и човешки живот. Това е дипломатическо предизвикателство, само че е значимо да кажем че имаме дипломатически капацитет да водим диалози. "

Също по този начин съгласно Румен Радев договаряния за прекъсване на войната в Украйна не могат да се водят сред Русия и Съединени американски щати без присъединяване на Украйна и Европа. Първо обаче Европа би трябвало да отговори на въпроса по какъв начин и къде вижда бъдещето на Украйна.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР