Русия заяви днес, че си е върнала от украинската армия

...
Русия заяви днес, че си е върнала от украинската армия
Коментари Харесай

Украйна загуби битката за Курск: Русия си върна едно от последните окупирани селища

Русия съобщи през днешния ден, че си е върнала от украинската войска Гуево, едно от последните окупирани от силите на Киев селища в Курска област, съобщи Франс прес, заяви Българска телеграфна агенция.

Украинските сили бяха изтласкани съвсем напълно от региона.

Още вести от Украйна

" Части на войскова група Север освободиха региона на Гуево в Курска област при нападателни интервенции ", се споделя в ежедневното изказване на съветското министерство на защитата.

Ако информацията се удостовери, тя ще значи, че украинските сили управляват единствено две гранични селища в Курска област, отбелязва Агенция Франс Прес.

Президентът на Украйна Володимир Зеленски през вчерашния ден за първи път сподели категорично, че в съветската Белгородска област има украински войски, които по думите му са там, с цел да пазят украински градове в региона на границата, съобщи Ройтерс.

Зеленски заяви във вечерното си видеообръщение, че главнокомандващият Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) Олександър Сирски е показал отчет за ситуацията на фронта, в това число за украинското военно наличие в два съветски гранични района - " Курска и Белгородска област “.

" Продължаваме дейните интервенции във вражеските погранични региони и това е изцяло целесъобразно. Войната би трябвало да се върне там, откъдето идва. Основната ни цел остава същата - да защитим нашата земя и нашите общности в Сумска и Харковска област от съветските окупатори ", съобщи украинският президент.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР