Русия заяви, че е подготвена за нова международна реалност без

...
Русия заяви, че е подготвена за нова международна реалност без
Коментари Харесай

Москва: Светът навлиза в ера без ядрени ограничения

Русия съобщи, че е готова за нова интернационална действителност без настоящи ограничавания върху нуклеарните оръжия, откакто договорът за надзор на стратегическите въоръжения „ Нов СТАРТ “ изтича по-късно тази седмица, съобщи Ройтерс, базирайки се на съветския заместител външен министър Сергей Рябков, представен от Българска телеграфна агенция.

Ако в последния миг не бъде реализирано съглашение сред Москва и Вашингтон, договорът, подписан през 2010 година от тогавашните президенти Барак Обама и Дмитрий Медведев, ще престане да работи в петък.

На конференция в Пекин Рябков съобщи, че неналичието на отговор от страна на Съединени американски щати на съветските оферти за неофициално удължение на съглашението също съставлява позиция. „ Отсъствието на реакция е тип отговор “, сподели той, представен от ТАСС.

Руският посланик добави, че Москва споделя и поддържа позицията на Китай по въпросите на нуклеарното разоръжаване и контрола над стратегическите оръжия.

По отношение на Иран Рябков дефинира американските оферти към Техеран като ултимативни по своя темперамент.

Той разяснява и обстановката към Гренландия, като акцентира, че вероятно разполагане на американски системи за противоракетна защита на арктическия остров би принудило Русия да предприеме „ обезщетителни военни ограничения “.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР