Русия за първи път от 20 години е финалист в

...

Хокейният тим на Русия е на финал на Олимпиада след 20 години

Русия за първи път от 20 години е финалист в хокейния шампионат Отборът на Русия по хокей на лед победи Чехия с 2:0 и си обезпечи място във финала на олимпийския шампионат в Пьонгчанг. Първата третина приключи 0:0, а своят удар хокеистите на "Сборная " нанесоха във втората част, когато вкараха два гола в границите на половин минута.

Никита Гусев откри резултата, а 31 секунди по-късно Владислав Гавриков повиши на 2:0. Третият гол бе дело на Иля Ковалчук, който порази празната врата на съперника в заключителните секунди на мача. Вратарят на Русия Василий Кошечкин се отличи с 31 спасявания.

Неговият отбор се класира за първи път от 1998 година за край на Олимпиада. Преди 20 години Русия отстъпи в заключителната среща точно на Чехия и взе сребърните медали. Сега противник на руснаците във финала ще бъде спечелилият от мача Канада - Германия.