Русия спечели отборния турнир по тенис АТП Къп в Мелбърн

...

Русия спечели ATP Къп

Русия завоюва отборния шампионат по тенис АТП Къп в Мелбърн с награден фонд от 4.5 милиона $. На финала съветският тим се наложи с 2:0 триумфа над Италия. На "Род Лейвър Арина " Даниил Медведев завоюва с 6:4, 6:2 против Матео Беретини, а преди този момент Андрей Рубльов победи с 6:1, 6:2 Фабио Фонини.

Заемащият четвърто място в международната класация Медведев пропусна два мачбола при 5:1 в своя изгода във втория сет, само че Беретини се съобщи при четвъртата опция за довеждане докрай на дуела в интерес на съветския тенисист.

Бившият финалист от Откритото състезание на Съединени американски щати Медведев обра овациите от малобройната аудитория и заслужи приветствие от страна на противниковия отбор. Рубльов, който се намира само че осмо място в класацията на АТП, не беше побеждавал Фабио Фонини в предходните три дуела сред двамата на твърда настилка, като в този момент взе реванш против неуместния си съперник.

Руският тенисист записа четири следващи победи в шампионата, като загуби единствено един сет, до момента в който Матео Беретини позволи първото си проваляне една във финалния конфликт на АТП Къп.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `