Русия смята, че в даден момент Съединените щати ще премахнат

...
Русия смята, че в даден момент Съединените щати ще премахнат
Коментари Харесай

Русия очаква САЩ да дадат картбланш на Украйна за удари с американските оръжия

Русия счита, че в даден миг Съединените щати ще отстранен всички ограничавания върху потреблението на оръжия, доставени на Украйна. Това съобщи съветският дипломат в Съединени американски щати Анатолий Антонов, представен от " Ройтерс ".

" Настоящото държавно управление се държи като човек, който протяга едната ръка, а държи кама зад тила си с другата ", означи той и дефинира скорошното изказване на Вашингтон, че Киев няма право да употребява американски оръжия за удари надълбоко в съветска територия, като  " подстрекаване ".

" Те всъщност поставят основите за решение просто да отстранен всички съществуващи ограничавания в избран миг, без доста да се замислят ", посочи Антонов.

Съединените щати предоставиха на Украйна военна помощ на стойност над 50 милиарда $ от 2022 година насам, само че ограничиха потреблението на своите оръжия до украинска територия и контраогън и отбранителни трансгранични интервенции.

Според Антонов сериозен разговор със Съединени американски щати ще бъде вероятен единствено в случай че те прекратят " враждебната " си политика към Русия, която включва поддръжката на Украйна и използването на наказания против Москва.

По негови думи среща сред съветския външен министър Сергей Лавров и държавния секретар на Съединени американски щати Антъни Блинкън наподобява малко евентуална по време на сесията на Общото заседание на Организация на обединените нации идващия месец.

Той бе безапелационен, че Москва не възнамерява да се намесва в президентските избори в Съединени американски щати.

Само преди дни украинската войска разгласи, че използва създадени в Съединени американски щати ракетни системи HIMARS, с цел да унищожи понтонни мостове и инженерно съоръжение в Курска област в Русия.

Тогава Вашингтон не направи пряк коментар по въпроса, като в същото време съобщи, че политиката му не се е трансформирала и че Украйна се пази от офанзивите на Русия.

Въпреки че съдружниците не разрешиха на Украйна да прави далечни удари със западни оръжия в Русия, те разрешиха на Киев да ги употребява, за да поразява граничните региони след новата атака на Русия в региона на Харков тази пролет.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР