Русия предприе още една голяма атака с дронове в Украйна,

...
Русия предприе още една голяма атака с дронове в Украйна,
Коментари Харесай

Русия помля тази нощ Киев с брутална и феерична въздушна атака! - Би Нюз - Топ новини от България

Русия предприе още една огромна офанзива с дронове в Украйна, като удари Киев и повреди родилно поделение в Одеса, оповестиха районни чиновници рано през днешния ден, съобщи Ройтерс.

Русия предприе следващата нощна въздушна офанзива против Киев, заяви кметът Виталий Кличко и добави, че частите за противовъздушна защита са взели участие в пробват да отхвърлен удара, заяви Ройтерс.

ТАСС, от своя страна, осведоми за гърмежи в украинската столица.

Нападенията през нощта последваха най-голямото съветско нахлуване с дронове в Украйна в понеделник – част от засилените интервенции, които Москва съобщи, че са ответни ограничения за неотдавнашните дръзки дейности на Киев на територията на Русия.

Медиците бяха извикани в четири региона на Киев няколко часа след среднощ през днешния ден, в това число в историческия квартал Подил, заяви кметът Виталий Кличко в Teлеграм.

Военните обявиха, че ударите към момента не престават и приканиха хората да потърсят бомбоубежища. Пълният мащаб на нападението не стана ясно незабавно, показва Ройтерс.

„ Вражески безпилотни самолети нападат по едно и също време няколко региона на града “, сподели Тимур Ткаченко, шеф на военната администрация на Киев, в приложението за известия Teлеграм. „ Има вреди по жилищни здания и пожари. Спасителите работят на местата. “

Свидетели споделиха с Ройтерс за поредност от мощни детонации в целия град.

В южното пристанище Одеса е осъществена „ масирана “ офанзива с дронове, ориентирана към постройка за незабавна здравна помощ и родилно поделение, както както и жилищни здания, заяви Олех Кипер, губернатор на на Одеска област, в Teлеграм.

По отношение на родилния дом няма потърпевши, а пациентите и личният състав са били евакуирани, сподели Кипер. Той разгласява фотоси на счупени проводници и на повредени фасади на здания.

Президентът на Украйна Володимир Зеленски съобщи през днешния ден, че през миналата нощ Русия е направила едно от най-мащабните си набези против Киев от началото на войната през февруари 2022 година, съобщи Ройтерс.

Украинските военновъздушни сили оповестиха, че столицата е била атакувана с 315 дрона и 7 ракети.

„ Руските удари с ракети и (дронове) „ Шахед “ обезсмислят напъните на Съединени американски щати и други (посредници) по света да принудят Русия да подписа мир “, написа Зеленски в обществената платформа „ Екс “.

Подразделенията на Противовъздушна отбрана са обезвредили 284 от изпратените към Киев дронове и всички ракети, осведомиха Военновъздушни сили на Украйна в приложението „ Телеграм “.

Ройтерс прави ангажимента, че не може да ревизира достоверността на информацията по самостоятелен път.
Източник: bnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР