Русия обяви, че е експулсирала японски журналист, който се е

...
Русия обяви, че е експулсирала японски журналист, който се е
Коментари Харесай

Русия експулсира японски журналист

Русия разгласи, че е експулсирала японски публицист, който се е опитвал да получи секретна информация за съветския боен капацитет, заяви " Ройтерс ", като се базира на организация РИА Новости.

" На 25 декември 2019 година при опит да получи секретни материали за съветския боен капацитет в Далечния изток от сътрудниците на съветските правоохранителни органи е бил арестуван във Владивосток жител на Япония ", заяви съветското външно министерство.

Министерството заяви, че е повикало първия заместител на посланика на Япония в Москва, на който е връчена протестна нота " по отношение на противоправните дейности на японския жител ". На журналиста, чието име не се оповестява, са били дадени 72 часа да напусне Русия и на идващия ден той е отпътувал за Япония.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР