Русия може да започне да внася горива, за да ограничи

...
Русия може да започне да внася горива, за да ограничи
Коментари Харесай

Москва обсъжда внос на горива заради украински удари по рафинерии, в Севастопол затягат ограниченията

Русия може да стартира да внася горива, с цел да ограничи повишаването на бензина и дизела след украинските удари по петролни рафинерии. Обсъжда се и възможност да се субсидират доставките на доставките от импорт. Това оповестява в. „ Ведомости “, позовавйки се на източници, осведомени с разискванията, съобщи Българска телеграфна агенция по информация на Ройтерс.

Темата е разисквана на съвещание през вчерашния ден, ръководено от съветския вицепремиер Александър Новак, съгласно обявата. Източници от енергийния бранш са декларирали пред Ройтерс, че е обсъждано и субсидиране на вносните горива за ограничение на цените на вътрешния пазар.

През последните седмици голям брой съветски райони оповестиха за ограничавания в продажбите на горива, повишение на цените и формиране на опашки на бензиностанциите.

Русия, която е третият по величина производител на необработен нефт в света, обичайно изнася обилни количества петролни артикули. Украинските офанзиви против рафинерии обаче принудиха Москва да забрани износа на бензин и авиационно гориво.

По данни на източници от промишлеността производството на бензин в Русия през предходната седмица е било с към 25 % по-ниско по отношение на среднодневното ниво през юни 2025 година.

Данни на Лондонската фондова борсова група (London Stock Exchange Group - LSEG) и пазарни източници демонстрират, че морският експорт на съветски петролни артикули е намалял с към 15 % през първата половина на юни по отношение на същия интервал на май поради непланирани поправки на рафинерии след поредност от офанзиви с дронове.

Миналата седмица четирима източници от бранша обявиха, че Русия се приготвя да внесе горива по море още през юни в опит да овладее дефицита на бензин.

Междувременно управляващите в Севастопол на анексирания от Русия полуостров Крим вкараха спомагателни ограничавания, свързани с публичния живот. Назначеният от Москва губернатор Михаил Развожаев разгласи краткотрайно прекъсване на публичния превоз след 22:00 часа, затваряне на огромните магазини и заведения след 20:00 часа, понижаване на уличното осветяване и възбрана на всеобщи прояви навън.

Мерките допълват към този момент въведените ограничавания върху продажбите на горива в града, където се намира базата на съветския Черноморски флот.

Местна жителка, показала се единствено като Анжелика, съобщи, че рестриктивните мерки са оправдани от съображения за сигурност. По думите ѝ отбраната на града е по-важна от неудобствата, свързани с пониженото улично осветяване.

Източник: 3e-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР