Русия и Литва спечелиха титлите от първото в историята европейско

...

Русия и Литва спечелиха титлите от първото в историята европейско първенство по волейбол на сняг

Русия и Литва завоюваха купите от първото в историята европейско състезание по волейбол на сняг за мъже и дами, което се организира в Залцбург. Във финала при мъжете, игран пред над 500 индивида, руснаците Руслан Даянов и Тарас Мискин победиха отбора на Германия ( Паул Бекер и Йонас Шрьодер ) с 3:0 (14:12, 17:15, 11:9) гейма.

При дамите европейската купа беше извоювана от литовките Йева Дамбаускайте и Моника Повилайтитен , които във финала надиграха трагично с 3:2 (14:12, 9:11, 11:7, 9:11, 11:8) домакина Австрия.

Международните шампионати по волейбол върху сняг се организират за първи път през 2016 година, а Австрия беше хазаин на първия европейски шампионат.