Русия е открила още девет центъра за временно настаняване, в

...
Русия е открила още девет центъра за временно настаняване, в
Коментари Харесай

Русия откри още "центрове за временно настаняване" за хора от Украйна

Русия е разкрила още девет центъра за краткотрайно настаняване, в които ще бъдат настанени хора от Украйна и самопровъзгласилите се републики, заяви съветската държавна осведомителна организация РИА Новости в сряда.

" В 53 района на Русия действат 523 центъра за краткотрайно настаняване, в които са настанени 34 140 хиляди души, от които 11 790 хиляди деца ", оповестява РИА Новости, базирайки се на представители на службите за незабавна помощ.

 

 

Понастоящем в Ростовска област, която е основната входна врата към Русия за хората от Украйна, работят 66 центъра.

Представители на Украйна настояват, че Русия принудително депортира хора от Мариупол и други региони в Донбас, и считат това за военно закононарушение, отбелязва CNN.

 

 

По-рано този месец украинският президент Владимир Зеленский съобщи, че от началото на войната до момента повече от половин милион украинци са били депортирани в Русия.

" Те бяха принудени да отидат там. Документите и средствата им за връзка са иззети. Те се изпращат в далечни региони на тази непозната страна, с цел да се асимилират там ", сподели Зеленский на 6 май.

 

 

CNN не може да удостовери броя на украинците, които са били преведени през границата на съветска територия.

  Снимка: Ройтерс

 

 
Източник: 18min.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР