Русия е извършила успешен тест на подводното суперторпедо Посейдон“, което

...
Русия е извършила успешен тест на подводното суперторпедо Посейдон“, което
Коментари Харесай

Путин се похвали с успешен тест на ядрено суперторпедо „Посейдон“

Русия е направила сполучлив тест на подводното суперторпедо „ Посейдон “, което може да носи нуклеарно оръжие. Това заяви президентът Владимир Путин, представен от „ Ройтерс “.

По думите на съветския държавен глава тестването е било „ голям триумф “. Путин посочи, че за първи път устройството е било изстреляно от подводница-носител с задействана нуклеарна енергийна установка, която е работила независимо в продължение на несъмнено време.

„ За първи път успяхме освен да го изстреляме с мотор от подводница-носител, само че и да изстреляме нуклеарната енергийна установка, на която това устройство е прекарало несъмнено време “, съобщи Путин пред ранени бойци от войната в Украйна.

Американски и съветски представители разказват „ Посейдон “ като нов вид стратегическо оръжие за ответен удар, способно да провокира радиоактивни океански талази, които биха създали крайбрежни региони необитаеми.

Руският президент акцентира, че мощността на „ Посейдон “ превъзхожда даже тази на междуконтиненталната балистична ракета „ Сармат “.

„ Посейдон “ е безпилотно подводно устройство, разработвано от Русия от края на 2010-те години. То е предопределено да носи нуклеарни бойни глави на огромни дистанции под вода и се счита за част от новото потомство стратегически оръжия на Москва.
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР