Русия е готова да обсъди временно прекратяване на огъня в

...
Русия е готова да обсъди временно прекратяване на огъня в
Коментари Харесай

Bloomberg: Путин е готов да обсъди временно прекратяване на огъня при определени условия

Русия е подготвена да разиска краткотрайно преустановяване на огъня в Украйна, при изискване че бъде реализиран прогрес към дефинитивно спокойно споразумяване на спора. Това заяви организация Bloomberg, като се базира на свои източници, предава " Фокус ".

Според източниците, като част от съглашението за преустановяване на военните дейности, съветският президент Владимир Путин ще упорства за " ясно схващане на главните правила на окончателното спокойно съглашение ".

По-специално за определяне на параметрите на възможна мироопазваща задача, в това число съглашение за това кои страни ще вземат участие в нея. Русия отхвърли присъединяване на европейски страни, само че не възразява страни като Китай, които са неутрални в спора, да разположат свои сили в Украйна.

По-рано съветският външен министър Сергей Лавров, който съобщи, че разискването в Европа на въпроса за мироопазващи сили в Украйна е " безочливост " и " продължение на подстрекаването на Киев към война с Русия ".

Междувременно Китай отхвърли да разяснява опцията да изпрати свои миротворци в Украйна. Пекин съобщи, че не разяснява хипотетични обстановки.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР