Русенци се оплакват от ежедневни задръствания в града заради опашки

...
Русенци се оплакват от ежедневни задръствания в града заради опашки
Коментари Харесай

Задръствания в Русе заради опашки от тирове

Русенци се оплакват от ежедневни тапи в града поради опашки от тежкотоварни камиони. Тапите са дълги и нормално стартират километри преди Граничен контролно-пропусквателен пункт „ Дунав мост “. Паркираните тирове затрудняват придвижването в крайморския град. Местни поданици описват, че постоянно стоят в запушване по шест часа.

Във вторник от Министерство на вътрешните работи оповестиха няколко ограничения, които да облекчат трафика в Русе. Едната от тях е прекъсване на тежкотоварните камиони на територията на три области преди крайморския град.

Кметът на Русе Пенчо Милков не скри, че казусът датира от години. „ Това е като тения в тялото на нашия град – 20 км бул. в град Русе. Русе няма да приема целия международен трафик на камиони в своето тяло. Това ще стане или благодарение на страната, или със силата на русенци. За първи път през вчерашния ден при следващия мощен напън от страна на общината и жителите, трима министри започнаха работа. Обещано ни е трафикът да бъде спиран в няколко области отвън Русе “, съобщи той.

Той акцентира, че русенци са подготвени да блокират основни кръстовища в града в символ на митинг.

***Сн. Нова тв
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР