Румънският Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, загуби домакинството

...

Павлин Иванов игра близо 32 минути при загуба на Сибиу в Купата на ФИБА Европа

Румънският Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, загуби семейството си на Билбао Баскет (Испания) с 68:73 (18:14, 21:24, 19:23, 10:12) в петия си мач от група „ Б “ на шампионата за Купата на ФИБА Европа.

Поражението беше пето следващо за отбора на Сибиу, който остава на последното, четвърто място във краткотрайното класиране в групата, а Билбао Баскет е водач с цялостен актив от 10 точки след пет триумфа.

Павлин Иванов беше титуляр и се отличи с 9 точки, 3 битки, 6 асистенции за 31:41 минути.

Другият българин в състава Йордан Минчев пропусна срещата.

Монея Прат приключи с 16 точки за румънците, а Мохамед Баро добави 14 точки и 11 битки.

За спечелилите най-резултатен беше Адам Смит с 25 точки.

На 22 ноември отборът от Сибиу ще гостува на Анвил (Полша) в финален мач от първата групова фаза на шампионата.