Румънката Симона Халеп спечели скоростно финала на тенис турнира Уимбълдън.

...

Симона Халеп победи скоростно Уилямс и взе титла от Уимбълдън

Румънката Симона Халеп завоюва скоростно финала на тенис шампионата " Уимбълдън ". Тя победи с 6:2 6:2 американката Серена Уилямс. Мачът продължи единствено 55 минути.

Халеп игра съвсем без неточност, до момента в който съперничката ѝ позволи доста непредизвикани неточности. Американката имаше и проблеми със сервиса си.

Халеп стартира мача стремително като още в първия гейм направи пробив и единствено за десетина минути към този момент водеше с 3:0 гейма. Така тя съумя да вземе съвсем без проблеми първия сет.

Вторият сет стартира по-равностойно, само че в петия гейм Халеп проби и в последна сметка завоюва мача.

Серена Уилямс излезе на корта с упоритостта да изравни върха за най-вече трофеи от Големия Шлем, който принадлежи на австралийката Маргарет Корт. Американката, която тази година навършва 38 години, обаче загуби трети следващ край от шампионат от Големия шлем и ще продължи да преследва върха в женския тенис.
Източник: mediapool.bg