Румънката Симона Халеп се класира за втори път в кариерата

...

Симона Халеп се класира за полуфиналите на Уимбълдън

Румънката Симона Халеп се класира за повторно в кариерата си за полуфиналите на "Уимбълдън ".

На четвъртфиналите тя се наложи над непоставената представителка на Китай Шуай Чжан със 7:6(4), 6:1 за 89 минути игра.

Срещата стартира чудесно за Чжан, която завоюва 4 от първите 5 гейма и имаше четири точки за нов пробив, с който да поведе с 5:1, само че ги пропусна. Спечелването на маратонския 10-минутен шести гейм даде нужната убеденост на Халеп и някогашната лидерка в международната класация доста бързо взе надзор над протичащото се на корта.

Халеп изравни при 4:4, а по-късно в тайбрека направи по-малко неточности от Чжан и го завоюва със 7:4 точки.

Загубата на сета пречупи Чжан, която за първи път играе в толкоз късна фаза на "Уимбълдън " и във втория сет тя не съумя да затрудни по никакъв метод съперничката си, което разумно и костваше и загубата.

Чжан направи цели 29 непредизвикани неточности против едвам 13 за Халеп, което бе огромната разлика сред двете в края на дуела.

В полуфиналите в четвъртък Халеп ще играе с победителката от мача Елина Свитолина (Украйна) и Каролина Мухова (Чехия), който е по-късно през днешния ден./БТА