Румънката Симона Халеп и Елена Рибакина от Казахстан ще се

...

Халеп - Рибакина е вторият полуфинал на Уимбълдън при жените

Румънката Симона Халеп и Елена Рибакина от Казахстан ще се изправят една против друга във втория полуфинал от женската скица на Уимбълдън, откакто през днешния ден завоюваха своите четвъртфинални мачове.
Симона Халеп
30-годишната Халеп, която завоюва купата през 2019, само че пропусна миналогодишното издание на шампионата поради контузия, разруши американката Аманда Анисимова с 6-2, 6-4 за малко над един час игра.

Пред погледа на звездата на британския футбол Дейвид Бекъм 16-та сложена в схемата Халеп доминираше на корта през първата част, в която стигна до два пробива. Във втория сет румънката взе пет следващи гейма, с цел да дръпне с 5-1, след което позволи леко разпределяне, само че затвори мача на личен сервис за крайното 6-2, 6-4. По този метод двукратната победителка в шампионати от Големия шлем към този момент има 12 следващи победи на Уимбълдън, както и впечатляващите 21 следващи извоювани сета.

За място на финала тя ще спори с Елена Рибакина, която обърна австралийката Айла Томлянович за победа с 4-6, 6-2, 6-3. Томлянович бе по-солидна в първата част, само че по-късно Рибакина се разигра и проби съперничката си общо пет пъти, с цел да стигне до триумф след час и 51 минути игра и да доближи първия си полуфинал в шампионатите от Големия шлем.

В другия полуфинал при дамите международната номер 2 Онс Жабер ще играе с непоставената германка Татяна Мария. Двата мача ще се играят в четвъртък. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg