Румъния е поредният отбор, който се класира на финалите на

...

Румъния и Швейцария с билет за Евро 2024

Румъния е следващият тим, който се класира на финалите на Евро 2024. Северната ни съседка завоюва директния конфликт с Израел в група I с 2:1. Мачът се изигра на безпристрастен терен в Унгария поради събитията в Израел.

Еран Захави даде мощен старт на Израел още във 2-рата минута, само че Георге Пушкаш изравни в 10-ата, Янис Хаджи в 63-ата минута донес обрата за " жълтите ".

В другия мач от групата Швейцария направи 1:1 с Косово и си подпечата визата за Германия.

Нидерландия си обезпечи второто място в Група " B " с 15 точки. Централният нападател на Хофенхайм Воут Вегхорст означи в 12-ата минута победния гол против отбора на Република Ирландия. Тимът на Роналд Куман завоюва 5 от последните си 7 мача, като загуби два пъти единствено от водача Франция. " Лалетата ", които са първенци от 1988, са неубедителни на последните европейски шампионати, като не се класираха във Франция през 2016, а по време на последния континентален шампионат бяха отстранени от Чехия още на осминафиналите след 0:2.
Източник: novsport.com