Ружомберок, който е съперник на българския Левски в първия кръг

...

Съперникът на Левски в Лига Европа с равенство в контрола

Ружомберок, който е противник на българския Левски в първия кръг от шампионата Лига Европа, направи тъждество 3:3 против втородивизионния Татран Липтовски Микулаш в другарски мач.

Татран откри резултата посредством Любослав Лоура в 25-ата минута, само че Щефан Герец изравни две минути преди края на първата част.

След почивката Ружомберок излезе с напълно освежен състав, а в 68-ата минута Ондрей Новотни изведе елитния словашки тим напред за първи път в мача.

В трагичния край паднаха още три попадения. В 81-ата минута Драган Антич изравни, а Артур Леняни още веднъж даде задатък за противника на "сините " в 84-ата минута.

Четири минути преди края на постоянното време Татран се добра до равенството 3:3 посредством попадение, осъществено от Денис Чери.

Следващата инспекция на Ружомберок е планувана за 22 юни, когато съперник на тима ще бъде Велки Шариш./БТА