Роснефт стъпи в Ирак
" Роснефт " стъпи в Ирак . Руската компания ще изнася кюрдски нефт, заяви ТАСС.
Руската петролна компания към този момент е подписала с управляващите в Иракски Кюрдистан съглашение за употреба на нефтопровод в кюрдския самостоятелен регион.
Делът на " Роснефт " в плана може да доближи 60%, а останалите 40% ще бъдат за настоящия оператор на тръбопровода - компанията KAR Group.
В момента тръбата има потенциал от 700 000 барела дневно, само че той ще се усили до 950 000 барела дневно.
Руската петролна компания към този момент е подписала с управляващите в Иракски Кюрдистан съглашение за употреба на нефтопровод в кюрдския самостоятелен регион.
Делът на " Роснефт " в плана може да доближи 60%, а останалите 40% ще бъдат за настоящия оператор на тръбопровода - компанията KAR Group.
В момента тръбата има потенциал от 700 000 барела дневно, само че той ще се усили до 950 000 барела дневно.
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




