Бингам сложи край на мечтите на О‘Съливан за рекордна осма световна титла
Рони О‘Съливан ще би трябвало да изчака най-малко още една година, с цел да се опита да завоюва рекордна осма международна купа, откакто отстъпи на Стюарт Бингам с 10-13 в четвъртфиналите на тазгодишното издание. Подобно на 2015 година, „ Бинго “ още веднъж повали „ Ракетата “ на същата фаза от шампионата в Шефилд.
Нищо не разделяше двамата играчи след първите две сесии. Решителният трети сеанс стартира при резултат 8-8. О‘Съливан направи ужасно цялостно почистване от 136 точки, само че противникът му отвърна с брейкове от 63 и 67. Серия от 62 бе задоволителна за Рони да се отдръпна на отмора при ново тъждество – 10-10.
Това обаче се оказа и последният фрейм в неговата сметка – Бингам взе идващите три партии, като сподели непоклатимост напрегнат и се регистрира и със 122 точки в 22-ия фрейм. О‘Съливан от своя страна пропусна жълта топка при пасив от 10-12 и още веднъж падна жертва на един от спаринг сътрудниците си през годините. През 2015 двамата още веднъж играха един против различен в последните осем в Крусибъл и още веднъж по-младият от двамата англичани излезе победител – тогава с 13-9, по пътя към дебютна международна корона.
След като по-рано в сряда Джъд Тръмп позволи изненадваща загуба от уелсеца Джак Джоунс, „ Ракетата “ бе последван от различен от огромните – четирикратният отличник на планетата Джон Хигинс, който отстъпи на Кайрън Уилсън с 8-13. „ Воина “, международен вицешампион от 2020, ще играе на полуфиналите с Дейвид Гилбърт, който довърши шотландеца Стивън Магуайър с 13-8 фрейма. В другия полуфинал противник на Бингам е Джоунс.
За първи път от 1977 година насам трима квалификанти стигат до 1/2-финалите на Световното състезание – това са Гилбърт, Джоунс и Бингам.
Снукърът ще има и своя нов номер 1 в международната класация от идващия сезон. Това е северноирландецът Марк Алън, който отпадна във втори кръг в Крусибъл от Хигинс. /БГНЕС




