Рома завърши наравно 0:0 в гостуването си на Реал Сосиедад

...

Равенство класира Рома, дузпи изхвърлиха Арсенал

Рома приключи наедно 0:0 в гостуването си на Реал Сосиедад и след победа с 2:0 в първата среща “джалоросите ” продължиха напред в Лигата на конференциите.

Двата отбора предложиха сериозна физическа борба без доста положения през първата част.

През второто полувреме баските, които трябваше да търсят попаденията, подвигнаха темпото и водеха играта, само че се оказаха много “беззъби ” в завършващата фаза и по този начин и не съумяха да отбележат гол.

Спортинг (Лисабон) отстрани Арсенал на осминафиналите на Лига Европа. Втората среща сред португалците и водача във Висшата лига приключи 1:1, откакто първият мач бе завършил при 2:2.

Гранит Джака откри резултата в 19-ата минута, а Педро Гонсалвеш - Поте изравни след фантастично осъществяване в 62-ата минута.

Нов гол не падна в продълженията и се стигна до дузпи, при които играчите на Спортинг бяха безгрешни, а Габриел Мартинели направи единствения пропуск.
Източник: lupa.bg