Рома спря Барселона“ на четвъртфиналите на Шампионската лига.Италианците обърнаха резултата

...

„Рома“ и „Ливърпул“ на полуфиналите на Шампионската лига

" Рома " спря „ Барселона “ на четвъртфиналите на Шампионската лига.

Италианците обърнаха резултата от 1:4 на „ Камп ноу “ предходната седмица с 3:0 на реванша на личен терен нощес.

" Барса " завърши присъединяване си в Шампионската лига за трета поредна година, без да стигне до полуфинал.

Головете за „ Рома “ вкараха Един Джеко (6-а минута).В 58-ата Де Роси вкара от дузпа за нарушаване против Джеко. В 82-ата минута Константинос Манола нанесе сразяващия удар на каталунците.

Усилията на Лионел Меси не дадоха резултат.

В другия реванш „ Манчестър сити " си отива у дома след 1:2 против " Ливърпул " и общ резултат 5:1.

" Манчестър сити " поведе с гол на Габриел Жезус още във 2-ата минута. Резултатът може да напълно друг за домакините, в случай че в края на първата част не бе анулиран гол на Лерой Сане, а поради бурната му реакция по-късно бе изпъден мениджърът Хосеп Гуардиола.

Втората част донесе триумфа на „ Ливърпул “, макар че лидерът във Висшата лига имаше превъзходство, само че без резултат.

Египтянинът Мохамед Салах вкара гола, който предреши крайния излаз в 56-ата минута. В 77-ата Роберто Фирмино дооформи успеха.
Източник: manager.bg