Рома спечели с 3:1 гостуването си на Дженоа. Ченгис Юндер

...

Рома взе своето в Генуа, грифоните все по-близо до Серия Б

Рома завоюва с 3:1 гостуването си на Дженоа. Ченгис Юндер и автогол на Давиде Бираски дадоха задатък на „ римските вълци “, преди Горан Пандев да понижи за „ грифоните “ в заключителните секунди на първото полувреме. През втората част Един Джеко оформи крайният резултат на „ Луиджи Ферарис “.

Гостите стартираха мечтано. В 6-ата минута Лоренцо Пелегрини центрира остро в наказателното поле, където доста елегантно Ченгиз Юндер отклони в мрежата на Матиа Перин.

В 15-ата минута Един Джеко се пребори и със отбраната на Дженоа и стреля с глава, само че стражът на домакините безпроблемно улови.

Постепенно играта се изравни, може би с леко преимущество на „ римските вълци “, само че головите положения в тези минути липсваха пред една от двете порти.

В 35-ата минута Паоло Гильоне стигна първи до една отби от отбраната на гостите топка, само че изстрелът му с глава бе доста слаб и Лопес улови.

Четири минути по-късно Лоренцо Пелегрини стреля от фаул над напречната греда.

В заключителните минути на първото полувреме Рома нанесе втори удар. В 44-ата минута Леонардо Спинацола навлезе в наказателното поле, финтира противник и опита центриране към Един Джеко, само че бранителят на „ грифоните “ Давиде Бираски имаше нещастието да засече топката в личната си мрежа.