Рома си осигури шестото място в генералното класиране на италианското

...

С гол на Лукаку Рома надигра Дженоа и си осигури шестото място в Серия А

Рома си обезпечи шестото място в генералното класиране на италианското състезание по футбол, откакто Ромелу Лукаку вкара единствения гол за победа с 1:0 против Дженоа.

Кръг преди края на сезона Рома е с 63 точки и три пред безконечния противник Лацио, както и три зад Аталанта. Това значи, че " вълците " ще играят най-малко в Лига Европа, само че могат и да стигнат до Шампионската лига, в случай че Аталанта резервира петото си място и завоюва финала във втория по мощ клубен шампионат против Байер Леверкузен.

Рома остана с човек по-малко през второто полувреме, откакто Леандро Паредес получи два жълти картона. Столичани обаче стигнаха до единственото попадение в 79-ата минута, когато Ромелу Лукаку бе прецизен с глава след центриране.