Рома приема Шахтьор Донецк в мач-реванш от осминафиналите на Шампионската

...

НА ЖИВО: Интезивност, но малко положения на Рома - Шахтьор

Рома приема Шахтьор Донецк в мач-реванш от осминафиналите на Шампионската лига. Двубоят на "Стадио Олимпико " е от 21:45 часа. Можете да наблюдавате най-интересните моменти с Gong.bg.

„ Вълците” реализираха напън върху противника още в първите секунди на срещата. Удар на Джеко обаче не затрудни стража на гостите Андрий Пятов.

В 10-ата минута Флоренци замалко да си вкара авготол, след центриране на Бернард от директен свободен удар. За шанс на Алисон топката не откри очертанията на вратата.

В 26-ата минута гостите проведоха поредна контраофанзива, при която Исмаили напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле, само че бранител на "вълците " първи стигна до топката и почисти.

Секунди по-късно Тайсън тества шанса си с удар от отдалеченост, който профуча над напречната греда.

В 33-ата минута Фасио сбърка и безусловно подари топката на Ферейра, който напредна в наказателното поле. В последна сметка Фасио се реваншира за грешката си, не предоставяйки опция за пукотевица на Ферейра.

Шевченко: Шансовете на Рома - Шахтьор са 50:50

В първия мач в град Харков двата отбора си размениха по едно полувреме, а Шахтьор стигна до поврат след първата част и завоюва дуела с 2:1. И двата отбора се понравиха тогава с атрактивната си и нападателна игра, а възможностите за класиране наподобяват почти равни.

Ди Франческо: Искам да играем на равнище през целия мач против Шахтьор

Все отново "вълците " са догонващи в резултата и ще търсят наложителна победа като домакини.

Вижте съставите на двата отбора:

Рома: Алисон; Флоренци, Манолас, Фацио, Коларов; Наинголан, Де Роси, Строотман; Юндер, Джеко, Пероти.

Шахтьор: Пятов; Бутко, Ордец, Ракитский, Исмаили; Фред, Степаненко; Марлос, Тайсън, Бернард; Факундо Ферейра.