Рома приема Лудогорец в решитилен мач от група C“ на

...

НА ЖИВО: Рома vs Лудогорец 1:1, Пелегрини изравни от дузпа

Рома приема Лудогорец в решитилен мач от група „ C “ на Лига Европа. Kъм този миг Рик Джонатан откри резултата за " орлите " в 42-ата минута. Лоренцо Пелегрини изравни за " джалоросите " от дузпа в 52-ата минута.

Срещата стартира с по-добър надзор на топката от " джалоросите " пред препълнения до дупка " Олимпико " и мощните възгласи от почитателите на домакините. В петата минута халфовата линия на " орлите " сбърка при хода на построяването на нападението, а Неманя Матич комбинира с капитана Лоренцо Пелегрини. Халфът насочи удар от междинна отдалеченост с десния крайник, но топката прелетя край десния непряк дирек на Падт.

В седмата минута Лудогорец стигна до отличен късмет за гол. Текпетей открадна топката вдясно край аутлинията на Рома от Матиас Виня. Ганаецът си бутна кълбото в наказателното поле и даде доста положително центриране за нападателя Игор Тиаго, който се размина по особен метод с топката и не съумя да нанесе удар към вратата на Патрисио. В десетата минута удар на Пелегрини от фал отиде навън. В 13-ата Рик Джонатан се понесе по лявото крило на Рома, а Камара пребъна бразилеца, само че това остана неотразено от черногорския рефер.

След четвърт час игра Ел-Шарауи пласира положително центриране в наказателното поле на " орлите ". Антон Недялков се размина с топката и тя беше атакувана от Роджър Ибаньес, само че той стреля неопределено. Рома наложи напън в половината на Лудогорец, а удар на Матич беше избавен от Падт. Секунди по-късно Белоти потегли по левия фланг при контраакция и погледна към втурналия се отдясно Ел-Шарауи, само че жизнен шпагат на Нареси блокира опита за удар на италианеца с №92.

В 21-ата " орлите " проведоха отлично нахлуване. Текпетей подаде към Рик Джонатан, който му върна топката в наказателното поле самичък против Патрисио. Ганаецът шутира през шпагата на Крис Смолинг, само че бранителят на италианците направи задоволително, с цел да повдигне топката над напречната греда на португалския пазач на " джалоросите ". Две по-късно опит на Пелегрини след завъртане отлетя настрана.

В 27-ата минута Каули пое с глава и си поведе чудесно топката. Той подаде отляво към Рик Джонатан, който излъга Ибаньес, само че не понечи да шутира и върна към Каули. Бразилският халф комбинира наново, този път с Пьотровски, само че халфът нямаше засилка за шут и ударът му беше слаб, след което уловен от Руи Патрисио.

Седем преди края Текпетей напредна през средата и подмина с лекост Крис Смолинг, след което шутира мощно с левия крайник по земя, но настрана. При идващото нахлуване на " джалоросите " Карсдорп даде центриране отдясно, а Белоти " избяга " на Оливие Вердон. Нападателят на италианския народен тим стреля от въздуха, само че много неопределено. В 41-ата минута Лудобгорец нацели греда на Рома. Текпетей беше вдясно и подаде към Рик, който продължи за Каули, само че ударът на бразилеца срещна левия непряк дирек на Патрисио.

Пропуските на Лудогорец в хода на първата част секнаха в 42-ата минута.

Попадението притъпи стремежа в играчите, водени от Жозе Моуриньо, а в добавеното време удар на Рик Джонатан отлетя над напречната греда на португалския пазач на римляните. На почивката Жозе Моуриньо предприе три промени в своя състав, откакто в игра влязоха Николо Дзаниоло, Брайън Кристанте и Кристиан Волпато. Те заеха местата на Андреа Белоти, Меди Камара и Рик Карсдорп.

" Джалоросите " започнаха стихийно срещата през втората част, като първо Волпато можеше да изравни резултата, само че шпагат спря резервата, след което топката отиде към друга такава - Дзаниоло. Любимецът на домакинските почитатели шутира мощно, само че Падт отрази, а секунди по-късно още веднъж негов удар бе отразен от нидерландския пазач на разградчани.

В 51-ата удар на Аксел Фон Витри от фал бе отразен от Руи Патрисио. Минута по-късно " орлите " оцеляха. Волпато напредна отляво и шутира по диагонала, а топката се отби в крайници на Вердон, след което задмина Падт, само че за благополучие на стража на родния тим тя отиде в ъглов удар. След него Смолинг стреля с глава, само че Падт още веднъж избави.

Вихрушката на " джалоросите " донесе резултат в 54-ата минута, когато Тами Ейбрахам гърдира топката в наказателното поле за Дзаниоло, а Сисиньо закъсня и подпря в гърба Дзанило, след което черногорският рефер даде противоречива дузпа за Рома. Зад топката застана Лоренцо Пелегрини, който изравни резултата и подвигна на крайници " Олимпико " - 1:1.