Рома постигна очаквана победа с 3:1 над третодивизионния Арецо в

...

Рома се разправи с Арецо в последната си контрола

Рома реализира предстояща победа с 3:1 над третодивизионния Арецо в последната си контрола преди началото на сезона в Серия “А”. “Вълците” очевидно бяха по-класният отбор на стадион “Сита ди Арецо”, само че изковаха успеха едвам през второто полувреме с голове на Диего Пероти (49 дуз.), Един Джеко (65) и Джъстин Клуйверт (88). За домакините се разписа Николо Белони (53 дуз.).

Рома можеше да поведе още през първата част, само че попадения на Джеко и Пероти бяха анулирани поради засади.

В началото на втората част обаче гостите получиха дузпа за нарушаване против Николо Дзаниоло и Пероти вкара от бялата точка.

Само четири минути по-късно и домакините получиха дузпа, а Белони бе прецизен за 1:1.

В 65-ата минута Джеко още веднъж изведе “Вълците” напред в резултата. Той се разписа с изстрел по земя от границата на пеналта.

Крайното 1:3 оформи Клуйверт в 88-ата минута. Удар на Антонучи бе избавен от вратаря, само че холандецът бе задоволително предвидлив и от близко довкара във вратата.

Това бе четвърта победа от пет мача на Рома през лятото. Следващата седмица “Вълците” стартират новия сезон с домакинство на Дженоа на 25 август.