Рома постигна четвърта поредна победа в калчото след успех с

...

''Рома взе трите точки на Сан Сиро

" Рома " реализира четвърта поредна победа в калчото след триумф с 2:0 като посетител на " Милан " в дербито на 7-ия кръг в Серия А. " Вълците " нанесоха своя удар в границите на 5 минути пред второто полувреме, когато паднаха и двата гола и записаха общо пета победа за сезона.

Двубоят на " Джузепе Меаца " не блестеше с особени футболни достолепия, само че отборът от Рим сподели повече класа в завършващата фаза и си потегли с трите точки от Милано. В 72-а минута Един Джеко напредна през центъра и с шут пред дъгата на наказателното поле не остави шансове на Донарума.

Пет минути по-късно Алесандро Флоренци вкара за 2:0 с добавка, откакто вратарят на Милан отби удар на Раджа Наинголан. Попадението е първо за Флоренци от април 2016 година насам.

В 80-а минута очакванията на Милан за връщане в мача угаснаха, откакто Хакан Чалханоглу получи втори жълт картон и остави домакините с 10 души до края.