Рома победи много трудно Верона с 3:1 на Марк Антонио

...

Рома отърва голяма издънка във Верона и гледа по-смело към тежката си седмица

Рома победи доста мъчно Верона с 3:1 на „ Марк Антонио Бентегоди “ в дуел от 12-ия кръг на италианската Серия А. В воин за „ вълците “ се трансформира младокът Кристиан Волпато, който влезе от скамейката, означи втория гол за своите и подаде за третия на друга запаса - Стефан Ел Шаарави. Преди отличителното показване на Волпато Павел Давидович бе дал задатък на „ джалоблу “, а Николо Дзаниоло бе изравнил. Впоследствие и двамата упоменати напуснаха терена – полякът с червен картон поради фал против Дзаниоло, а италианският национал поради травма при започване на второто полувреме.

С триумфа Рома събра 25 точки и се намести на четвърто място в таблицата, оставяйки Лацио и Интер надлежно пети и шести с по 24 пункта. За „ джалоросите “ следва доста интензивна седмица, в която първо срещат Лудогорец в основен мач, явяващ се директна елиминация в групите на Лига Европа. В неделя пък римският гранд се изправя и против Лацио в „ Дерби каузи Капитале “.

Първата 100-процентова голова опция се откри пред „ вълците “ в 19-ата минута. Ейбрахам получи прелестен пас, само че от чиста позиция откри десния непряк дирек.

Пропускът на англичанина бе осъден единствено 8 минути по-късно. Тогава Павел Давидович се възползва от блъсканица в наказателното поле и с удар в долния десен ъгъл откри.

Едва няколко минути след попадението си полякът направи отблъскващ фал против Николо Дзаниоло и след ревизиране с ВАР бе изпъден. Италианският национал имаше известни проблеми след грубата демонстрация на Давидович, само че стисна зъби и продължи.

Именно Дзаниоло изравни за „ джалоросите “. Камара се пребори с халф на „ джалоблу “ и лиши, а оттова подаде на Ейбрахам, който за повторно откри гредата. При добавката Дзаниоло вкара на опразнената врата за 1:1.

На почивката Жозе Моуриньо вкара в игра Стефан Ел Шаарави в опит за гонене на трите точки. Проблемите за Специалния обаче пристигнаха в 53-ата минута, когато Николо Дзаниоло за следващ път бе съборен, само че не последва фал. Самият състезател даде незабавно знак за промяна. Преди ротацията, в две поредни офанзиви на римляните, се случиха огледални единоборства с присъединяване на италианеца, а при едно от тях Исак Хиен се строполи с цялата си тежест върху левичаря. Не след дълго Моуриньо извади Дзаниоло, а на негово място влезе Андреа Белоти. Смяната в действителност бе двойна, защото и Волпато размени Залевски.

В 82-ата минута Пелегрини опита удар непосредствено от фал, само че Монтипо се намеси решаващо. Малко по-късно Матич надскочи всички и стреля с глава, уцелвайки за трети път някоя от гредите на веронци.

Две минути преди края още веднъж Матич бе основно настоящо лице, само че напъните му се отплатиха с асистенция. Сърбинът се пребори с двама съперници на левия фланг и насочи пас към границата на наказателното поле. Там топката от придвижване засече Кристиан Волпато с левия си крайник, давайки задатък за римския гранд.

Във втората минута на добавеното време Стефан Ел Шаарави реши разногласието. Малкия фараон получи пас на скорост от героя Волпато, копна топката технично над Монтипо и откакто преодоля стража, прати кълбото във вратата.