Рома не само загуби с 0:1 от Лацио в Дерби

...

Рома с антирекорд след Дерби дела Капитале

Рома освен загуби с 0:1 от Лацио в " Дерби каузи Капитале " и отпадна на четвъртфинал за Купата на Италия, а и сложи отрицателен връх в историята си. „ Вълците “ отстъпиха след дузпа на Матия Дзакани, само че по-лошото е, че още веднъж не съумяха да вкарат гол на локалния противник. И до момента в който през есента в дербито от Серия А резултата бе 0:0, в този момент хората на Жозе Моуриньо още веднъж изгубиха.

Всъщност това е четвърти следващ мач, в който Рома не съумява да вкара гол във вратата на Лацио. Три от тези срещи бяха извоювани от „ орлите “, а другата приключи 0:0 през тази есен.

В цялата история на съперничеството на Рим за първи път Вълците имат 9 следващи полувремена без да вкарат във вратата на Лацио. Последният гол, който Рома вкара против Орлите бе на Лоренцо Пелегрини на 20 март 2022 година Това значи 405 минути (без да броим добавените минути на мачовете) футбол без попадение против Лацио за Рома.

Още по-фрапиращото за Рома е, че за тези 9 сухи полувремена, Рома има общо 8 удара в очертанията на вратата на Лацио.