Рома направи изключителен обрат срещу Лече за 2:1 на стадион

...

Рома направи обрат срещу Лече с два гола в добавеното време

Рома направи извънреден поврат против Лече за 2:1 на стадион " Олимпико " в Рим в мач от 11-ия кръг на италианската Серия А.

Срещата стартира отлично за Рома, като домакините получиха право да изпълнят дузпа още в петата минута. Лукаку застана зад топката и стреля в левия низък ъгъл, само че вратарят на Лече Владимиро Фалконе извади топката по впеталяващ метод.

До 91-вата минута тимът на Жозе Моуриньо изоставаше в резултата с 0:1 с гол на шведския халф Понтус Алмквист в 72-рата минута, откакто се възползва от асистенция на Ламек Банда. Сердар Азмун и Ромелу Лукаку донесоха трите точки на римляните в последните минути на мача. Преди това пропуски за домакините направиха Лукаку, Едоардо Бове и Пауло Дибала.

Рома се изкачи до седмо място в класирането, като съумя да изпревари Лацио, Монца и Фиорентина, само че отборът от Флоренция има мач по-малко. Лече остава на 11-а позиция.