Рома направи голяма издънка като домакин, след като записа равенство

...

Рома с голяма издънка за края на годината, Паоло Канаваро се сбогува с футбола

Рома направи огромна издънка като хазаин, откакто записа тъждество 1:1 със слабака Сасуоло.

В първите минути дуела стартира доста добре за гостите, като в 10-ата минута вратаря на Рома Алисон се наложи да избавя рисково състояние на Матео Политано.

В 31-ата минута Диего Пероти центрира, топката стигна до Джеко, който подаде на Пелегрини, а младият халф означи за 1:0.

Второто полувреме не предложи доста положения, като в 78-ата минута на дуела гостите сътвориха изненадата посредством Мисироли, който изравни резултата. До края на срещата последва напън на Рома.  В 86-ата минута Ченгиз Юндер вкара гол за Рома, само че попадението бе анулирано след намесата на системата ВАР. Оказа се, че футболистът на " вълците " е бил в засада.

Легендата Паоло Канаваро пък постави завършек на кариерата си с този дуел. 36-годишният капитан на Сасуоло занапред нататък ще оказва помощ на брат си Фабио Канаваро, който е треньор на китайския Гуангжоу Евъргранде.

Така домакините от Рома остават на 4-а позиция във краткотрайното класиране с 39 точки, а Сасуоло е 14-и с 21 пункта.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ " А "

Източник: blitz.bg