Рома и Лацио играят при в голямото столично дерби в

...

На ЖИВО: Дерби дела Капитале - Рома 0:1 Лацио, Андерсон откри след груба грешка

Рома и Лацио играят при в огромното столично дерби в Серия А - Дерби каузи Капитале. Фелипе Андерсон откри в 29-ата минута. Интригуващият конфликт на стадион „ Олимпико “ от 13-ия кръг на шампионата започва в 19:00 часа , а на уеб страницата ще проследим всичко най-интересно от него.

Двата отбора заемат надлежно четвърта и пета позиция във краткотрайното класиране и са разграничени от единствено една точка.

Символичните домакините влизат в дербито от по-добра позиция. През седмицата отборът на Жозе Моуриньо победи българския първенец Лудогорец и съумя да продължи в Лига Европа. Лацио пък позволи две провали в последните няколко дни и прекъсна отличната си серия до този миг.

Последният конфликт сред двата отбора, който се игра през март тази година, приключи с безапелационен триумф за Рома с 3:0.

/ /

Символичните домакини започнаха по-добре срещата, като още във втората минута Тами Ейбрахам стреля тъкмо пред наказателното поле, само че едва и право във вратаря.

Три минути по-късно хубава композиция сред Лоренцо Пелегрини и Николо Дзаниоло приключи с удар на последния, който обаче мина около лявата греда на Иван Проведел.